Publié le Catégories Non classé

Modele powierzchniowe

Modelowanie bryłowe je modelowanie powierzchniowe à Dwie metody modelowania geometrycznego w Trzech wymiarach. Modelowanie bryłowe (patrz Rys. 1) różni się OD podobnych sposobów modelowania geometrycznego tym, że projektant kładzie nacisk na fizyczną wierność, reprezentację bryłowych Cech obiektu. Modelowanie bryłowe odpowiedzieć reprezentuje obiekt, opisując jego powierzchnie graniczne i topologiczną orientację Tak, że możemy określić dla każdego points powierzchni, po której stronie leży mosaïque bryły. Dla porównaniania modelowanie powierzchniowe Daje tylko geometryczny BPR granicy do bez topologicznej Informacji. Modelowanie powierzchniowe przewyższa Jednak modelowanie bryłowe możliwościami w zakresie pour obiektów o skomplikowanych je zróżnicowanych kształtach. Modelowanie powierzchniowe stode emy, Kiedy Tworzymy skomplikowane kształty, Advanced MODELE, Gdy Zależy Nam Na ciągłości kształtu, ciągłości powierzchni, itp. Modelowanie powierzchniowe (rysunek 2) à technika modelowania matematycznego, wykorzystywana do definiowania zewnętrznych Cech obiektów z nieskończenie małą grubością. MODELE bryłowe odwzorowują nie tylko ściany zewnętrzne do ALE także jego wnętrze. Ponadto obiekt bryłowy Zawiera PARAMETRES fizyczne Takie Jak NP.

ciężar. W jaki sposób często crée się MODELE bryłowe? Odpowiedĩ jest dość przewrotna: za POMOCA Profili 2D. Un Zatem płynnie Przechodzimy Tutaj z dessin 2D do Przestrzeni trójwymiarowej. Jak à dzieje się? Innowacyjność Technologii CAD, komputerowego wspomagania Projektowania, znacznie Łatwiej ne niż dotychczas Pozwala wyrażąć Świat w Trzech wymiarach. Modelowanie 3D rozwija się zgodnie z rozwojem Technologii i potrzeb rynku w oparciu o zróżnicowane metody modelowania, m.in. modelowanie szkieletowe (krawędziowe), modelowanie bryłowe/powierzchniowe, modelowanie Cech i technologie bezpośredniej edycji (tzw. technologie synchrone). Oprogramowanie ZW3D CAD/CAM Oferuje proektantom 3D hybrydowe modelowanie bryłowo-powierzchniowe, opracowane na bazie jądra ZW3D-Overdrive™. Pour Poprawia Daje dużą Elastyczność modelowania 3D CAD.

3. Następnie wykonujemy Zaokrąglenie bocznej półwieczni promieniem 2 mm. 2. Na podstawie 2 szkiców wykonujemy poleceniem Wyciągniecie złożone kształt powierzchni bocznej. 4. Kolejnym krokiem jest wykonanie zaokrąglenia Wewnetrznego zagięcia, ALE nie Można Tego zrobić Definicja nie wykonamy zszycia elementów ze sobą. Z menu powierzchnia wybieramy polecenie Zszywanie i Wskazujemy wszystkie elementy. W oparciu o noyau Overdrive™ w ZW3D, hybrydowe modelowanie bryłowo-powierzchniowe może być rozszerzone na inne operacje dla dérouillé procesu Projektowania. Na przykład, przekształcenia morficzne dają znacznie większe możliwości, Gdy NP. zmiana kształtu i zawinięcie są zdywersyfikowane OD rodzaju geometrii (bryły lub powierzchni), wtedy Nowa Cecha może być niejako “przyklejona” do modelu. Hybrydowa Technologia modelowania Pozwala wyeliminować bariery między bryłami i powierzchniami, które ograniczały Wiele zaawansowanych funkcji tylko do profesjonalnego Projektowania.

Rozważmy na exemple obróbkę części z Rys. 8. Podczas obróbki skrawaniem CNC, flux audio narz, Zia Musi pominąć niedoskonałości modelu, szczeliny i otwory, ALE większość programów Cam nie może rozpoznań ć tych Cech geometrycznych, wymagających OD projektantów naprawy modeli lub pour nowych powierzchni pomocniczych, aby po kolei wyeliminować przerwy. Jeśli część ma Dużo szczelin, otworów lub Małych przerw, projektanci Muszą spędzić kilka DNI tylko na naprawę. Inacjay jest z ZW3D. Opierając się na Technologii hybrydowego modelowania bryłowo-powierzchniowego, w ZW3D Można rozpoznań ć te właściwości geometryczne modeli bryłowych je nie-bryłowych.